Veltlínské zelené

Veltlínské zelené

Vinařství Špalek
SPA.0083  |  suché  |  kabinetní | 2018
150 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Prvním přívlastkovým vínem ročníku 2018 od Špalků šťavnatý a lehce minerální Veltlín s pouhými 0,6 gramy cukru. Nekomplikované a ve své jednoduchosti dokonalé víno přichází na trh pod zcela novou etiketou. Vizuálem se řadí k červenému zemskému Svatováclavskému a zemskému rosé a doplňuje tak řadu základních bílých, růžových a červených vín od Špalků. Doporučujeme!

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
0,6 g/l
Kyseliny
6,3 g/l
ID produktu
SPA.0083
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
2 - 3
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
134D1-18/3
Číslo šarže
118
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.