VEUVE SQYBA PÉT-NAT

VEUVE SQYBA PÉT-NAT

Vinařství Špalek
SPA.0125  |   |  | 2021
235 Kč
vyprodáno


Celý příběh vzniku originální šumivého vína VEUVE SQYBA si přečtete ZDE.
Pozor! Doporučujeme dobře vychladit a otevírat nad dřezem, opravdu hodně pění!

 

Popis produktu

Kdo by neznal příběh královny šampaňského, vdovy Cliquotové, Veuve Cliquot, která smutek ze ztráty manžela přetvořila v triumf šumivého impéria. Podobnou paralelu zažili u Špalků, když se brzy zjara ujali vinice ovdovělé paní Skybové, ze které nakonec sklidili slibnou úrodu. Surovina s příběhem si žádala speciální přístup. Výroby vína se ujala nová generace, a to synové Marka Špalka, Jáchym a Štěpán. Pro výrobu svého prvního vína roztočili po letech historický lis v dědečkově sklepě, a rozhodli, že víno bude vyrobeno metodou PÉT-NAT, tedy jako přírodně perlivé naturální víno.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
SPA.0125
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ne
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.