VIBEZNOJMO

VIBEZNOJMO

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0035  |  suché  |  moravské zemské | 2020
363 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Cuvée tradičních odrůd ze Znojemska ze sklepa mladého naturálního vinaře Martina Vajčnera. Vyrobeno z hroznů odrůd Müller Thurgau (50%), Ryzlink rýnský (40%) a Sauvignon (10%) z viničních tratí ze Znojemské vinařské podoblasti. Müller Thurgau pochází z Popic - Pod lesem a Ryzlink rýnský se Sauvignonem z Načeratického kopce v Oblekovicích. Hrozny byly šlapány nohama a potom ležely několik hodin na slupkách a třapinách. Víno následně spontánně kvasilo a zrálo bez míchání kvasnic na hrubých kvasnicích v sudech z maďarského akátu, francouzského dubu a ve skleněných nádobách. Víno není čiřeno ani filtrováno. Obsahuje velmi malé množství síry (30 mg/l celkové síry) a má výborný potenciál k archivaci.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
11,5 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0035
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
5/20
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.