Merlot - barrique

Merlot - barrique

Vinařství OULEHLA
TAO.0039  |  suché  |  výběr z hroznů | 2015
666 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Víno sytě purpurové barvy s elegantní jiskrou z hloubky. Ve vůni upoutají čitelné tóny přezrálých černých třešní a sušených fíků. Znalce potěší aroma černé čokolády se skořicí a dlouhá dochuť s výraznou dominancí spáleného dřeva a lesního podrostu. Intenzivní, dobře strukturované víno jižního charakteru, vhodné pro archivování. Doporučujeme ke zvěřinovým terinám s aromatickými bylinkami a grilovaným hřibům s česnekem. Je výborným společníkem steaků z vysoké zvěřiny, stejně jako tradičním perníkům a medovníkům se švestkovými povidly. Snoubí se skvěle s vyzrálými horskými sýry. Hodnocena 91 body v Průvodci nejlepšími víny ČR 2017-18: Cihlově červená barva s tmavými odlesky, velmi dobrá viskozita. Intenzivní komplexní vůně, připomínající sušené lesní ovoce, karamel a čokoládu, s příjemnými podtóny vzácného dřeva. Chuť je plná, harmonická, s tóny zralého bobulového ovoce, šípkového čaje a příjemnými podtóny kakaových bobů. Dlouhý, lehce kořenitý závěr.

Vinařství OULEHLA


Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14,5 %
Zbytkový cukr
0,2 g/l
Kyseliny
5,7 g/l
ID produktu
TAO.0039
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
23C1-17, č.vz.50
Číslo šarže
1546
Vinařská oblast
Dolní Kounice
Viniční trať
Šibeniční hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.