Pinot Noir

Pinot Noir

Vinařství OULEHLA
TAO.0033  |  suché  |  pozdní sběr | 2015
303 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Víno intenzivně cihlové barvy s elegantním lomem na menisku. Ve vůni upoutají ušlechtilé tóny připomínající starou vydělanou kůži, lanýže a dobře vyzrálý kompost. Na patře zaujme aroma sušených švestek a svatojánského chleba (karob). Plné, dobře strukturované a harmonické víno se sametovými tříslovinami a hladkou dochutí. Jeho bohatě komponovaný výraz a optimální lahvová zralost uspokojí náročné znalce. Doporučujeme ke kachní terině a jemným uzenářským lahůdkám (mortadela, taliány). Ideálně doprovází hovězí po burgundsku a drůbež dušenou na smetaně, stejně jako tradiční bramborové placky (lokše) s povidly a mákem. Snoubí se s jemnými zrajícími sýry a se sýry s bílou plísní typu camembert.

Vinařství OULEHLA


Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13,5 %
Zbytkový cukr
0,3 g/l
Kyseliny
5,5 g/l
ID produktu
TAO.0033
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
23C1-17, č.vz.49
Číslo šarže
1545
Vinařská oblast
Dolní Kounice
Viniční trať
Šibeniční hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.