Rulandské modré

Rulandské modré

Vinařství LAHOFER
LAH.0097  |  suché  |  moravské zemské | 2012
165 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Plné víno se vyznačuje višňově červenou barvou přecházející až do odstínu čokolády. Ve vůni se objeví dřevnatý tón, v kombinaci se sladkou červenou paprikou, lesními jahodami, sladkými černými třešněmi a jemnou vanilkou. V chuti převládá výrazná, sametově hladká tříslovina sladěná s kyselinkou. Víno nebylo před lahvováním filtrováno, případný sediment nebo vysrážené barvivo není na závadu. Před podáváním doporučujeme dekatovat a vydýchat. Víno dozrávalo 1 rok v dřevěném sudu. Podobně jako jiná vína je můžete podávat bez pokrmů, jen k posezení či meditaci, při stolování nejčastěji provází pečená masa a pernatou zvěřinu. Doporučuje se také k sýrům a pokrmům z hub.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
14 %
Zbytkový cukr
0,1 g/l
Kyseliny
5 g/l
ID produktu
LAH.0097
Bezcukerný extrakt
28,2 g/l
Cukernatost hroznů
Doba archivace
6 - 8
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
18.10.2012
Evidenční č.j.
Číslo šarže
3012
Vinařská oblast
Vrbovec
Viniční trať
Lampelberg
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.