Popis produktu
Víno tmavě červené, intenzivní barvy s vůní červeného ovoce, sušených třešní, skořice a hořké čokolády s příjemným, jemně vanilkovým tónem. Víno, které jsme školili v našem vinařství, vyniká dobrou strukturu, příjemnou a komplexní chutí se sladkou tříslovinou a lehce sladkým nádechem. Doporučujeme podávat k jehněčímu masu, zvěřině a tmavým masům. Víno nebylo před lahvováním filtrováno, případný vinný kámen a jemný sediment neovlivňuje kvalitu vína. Archivace 4 – 6 let.
Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.
Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.
Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.