Zweigeltrebe

Zweigeltrebe

Vinařství LAHOFER
LAH.0032  |  suché  |  pozdní sběr | 2009
165 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Plné extraktivní víno typické tmavě rubínové barvy osloví příjemnou komplexní vůní drobného tmavého lesního ovoce, hořké čokolády, višní v čokoládě a jemným tónem vanilky. V bohaté chuti se líbivé ostružinové tóny a hořká čokoláda snoubí s výraznou, avšak vyrovnanou tříslovinou s minerální dochutí, kde na konci jsou patrné uleželé višně. K tomu rázná kyselinka a kořenité aroma až do tabáku. Zkuste je k pikantním úpravám hovězího masa, těstovin či jako zajímavý doplněk tavených a poloměkkých aromatických sýrů. Víno zrálo 12 měsíců v dřevěném sudě, před lahvováním nebylo filtrováno - případný vinný kámen a jemný sediment nejsou závadou.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
2,6 g/l
Kyseliny
5,3 g/l
ID produktu
LAH.0032
Bezcukerný extrakt
22,7 g/l
Cukernatost hroznů
21,2 °NM
Doba archivace
6
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
30.10.2009
Evidenční č.j.
107J1-10/18
Číslo šarže
1809
Vinařská oblast
Dyje
Viniční trať
Babičák
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.