Ryšák | Pét-Nat 2020 | Makes women happy

Ryšák | Pét-Nat 2020 | Makes women happy

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0021  |  suché  |  moravské zemské | 2020
257 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Přírodně perlivé víno, cuvée odrůd Frankovka a Rulandské šedé ročníku 2020, ze sklepa naturálního vinaře Martina Vajčnera. Spojením hluboce kořenících starých hlav odrůdy Frankovka (80%) a Šedý Pinot (20%) vzniklo sytě růžové víno, které je svým charakterem lehké, přímočaré a nenáročné. Čistá, květinově ovocná vůně spolu s hravou chutí, vyloudí při ochutnávání úsměv na tváři. Gurmánské tóny divokých jahod a zralých malin se zalíbí nejen ženám. Vyrobeno z hroznů z viniční tratě Načeratický kopec v Oblekovicích - podoblast Znojemská. Hrozny byly šlapány nohama. Odrůda Frankovka ležela 3 hodiny na slupkách a třapinách. Odrůda Šedý Pinot ležela 14 dnů na slupkách a třapinách. Obě odrůdy společně spontánně kvasily ve skleněných nádobách. Při 4-5 g/l zbytkového cukru víno dokvášelo v láhvích do sucha. Zraje samostatně v láhvích na jemných kvasnicích. Víno jemně perlí a působí tak velmi svěžím dojmem. Víno není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry. Ležením na láhvi bude získávat jemnější perlení a krémovější charakter.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
2 g/l
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0021
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2325/20
Vinařská oblast
Oblekovice
Viniční trať
Načeratický kopec
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.