Sv. Martin Pinot noir rosé 2016

Sv. Martin Pinot noir rosé 2016

Dobrá Vinice
DVP.0010  |  polosuché  |  moravské zemské | 2016
194 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Mimořádný (studijní) vzorek! První mladé víno ročníku 2016 z autentického vinařství Dobrá vinice. Dokonalý příklad toho, jak ve skutečnosti v listopadu vypadá mladé víno zrající přirozeným způsobem. Petr Nejedlík letos ukryl pod oblíbenou etiketu se spermiemi rosé ze 100% Pinot noir. Hrozny pocházejí z Národního parku Podyjí. Mošt byl šetrně lisován z celých hroznů. Víno dokváší v lahvi se 7g zbytkového cukru. Víno jemně perlí a je na kvasnicích. Předpokládá se další jemný vývoj v lahvi. Víno není filtrováno a obsahuje kvasnice a kvasinky, které stále pracují. Oxid siřičitý je ve víně obsažen v minimální množství a je pouze přírodní. Vyzkoušejte!

Dobrá Vinice


Vinice a hrozny se v Dobré vinici pěstují v souladu s přírodou,
ošetřují se na bázi biologické, nikoliv chemické, používají se postřiky z přírodních produktů jako jsou např. kopřivy, přeslička apod. Hnojivo je také na přírodní bázi – koňský a kravský hnůj.

Úrodnost vinných keřů je přísně regulována pod 60 q/ha (pod 45hl/ha), všechny práce s révou a sběr hroznů probíhají ručně.
Zralost hroznů není určena pouze obsahem cukrů, ale skutečným (enologickým) vyzráním všech složek hroznu: tj. cukernatostí, obsahem a složením kyselin, zralostí taninů a buketních složek (jadérka, slupky).

Víno zraje v pískovcových sklepích dobré Vinice (ranně třetihorní mořská sedimentační vrsva), kde jsou ideální podmínky pro zrání vína v sudech a ležení vína v lahvích.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
7 g/l
Kyseliny
ID produktu
DVP.0010
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
11-11/2016
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.