
Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché bílé víno odrůdy Ryzlink rýnský ročníku 2025, VOC Znojmo, z vinařství SIMENON. Suché, minerální a svěží víno s výraznou ovocnou aromatikou (meruňky, citrusy, kdoule) a pikantní kyselinkou. Vyznačuje se lipovými tóny, kořenitostí a často jemným petrolejovým nádechem v dochuti.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004488 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Ryzlink rýnský |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 5,8 g/l |
| Kyseliny: | 7,4 g/l |
| Šarže: | 2025-06 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Dívčí hora |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.50 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.30 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 300.26 kJ/100ml, 71.71 kcal/100ml |


Vinařství Simenon, založené roku 2012, se v názvu odkázuje na jméno chvalovického rychtáře Simenona Numbrfuhna, který roku 1717 písemně stvrdil podmínky stanovené pro výčep vína Louckým klášterem.
Sklepní hospodářství se nachází ve vinařské obci Chvalovice na Znojemsku.
