Veltlínské zelené VOC 2025 | VOC Znojmo | suché

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, 2025, VOC z vinařství Víno Vaněk. Pepřnaté víno s výraznou kořenitostí, mandlovými tóny a vyšší svěží kyselinkou, která mu dodává šťavnatost. Charakteristická je pro něj mineralita, tóny žlutého melounu či akátového medu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004501 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12,0 % |
| Zbytkový cukr: | 3 g/l |
| Kyseliny: | 5,8 g/l |
| Bezcukerný extrakt: | 19,4 g/l |
| Šarže: | 25/VZ |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Dívčí hora |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.30 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.10 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 294.26 kJ/100ml, 70.28 kcal/100ml |


Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995.
V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora.
Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech.
