Veltlínské zelené VOC 2025 | VOC Znojmo | suché




Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, 2025, VOC z vinařství Ing. Josef Dobrovolný, Typické pepřnaté víno s výraznou kořenitostí, mandlovými tóny a vyšší svěží kyselinkou, která mu dodává šťavnatost. Charakteristická je pro něj mineralita, tóny žlutého melounu či akátového medu, C
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004532 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 4,4 g/l |
| Kyseliny: | 6 g/l |
| Šarže: | 04-25 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Kraví hora |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Hodnota cukrů: | 0.40 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.20 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 297.26 kJ/100ml, 71.00 kcal/100ml |


Vinařství má své počátky už v roce 1965
a dnes je tedy producentem s letitou zkušeností. V roce 1976 byl zakoupen tehdy značně neudržovaný až zchátralý sklep. Ten si vyžádal nákladné přestavby, až byl přiveden ke své funkční podobě. Jeho zvláštností v celém komplexu Modrých sklepů v Novém Šaldorfu je to, že je vytesán do pískovce ve slohu gotickém, zatímco drtivá většina ostatních sklepů má charakter klenby románské
