Veltlínské zelené VOC 2025 | VOC Znojmo | suché

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, 2025, VOC z vinařství VINICE-HNANICE. Pepřnaté víno s výraznou kořenitostí, mandlovými tóny a vyšší svěží kyselinkou, která mu dodává šťavnatost. Charakteristická je pro něj mineralita, tóny žlutého melounu či akátového medu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8595614405454 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 0,4 g/l |
| Kyseliny: | 5,8 g/l |
| Šarže: | 5432/25 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Staré vinice |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Hodnota cukrů: | 0.00 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 0.80 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 289.16 kJ/100ml, 69.06 kcal/100ml |


Vinařství Vinice Hnanice bylo založeno v roce 2001.
O dva roky později bylo vysazeno prvních 103 hektarů vinic v Hnanicích a tím byla obnovena historie vinařství v obci.
Vinařství hospodaří v Hnanicích na 150 hektarech vlastních mladých vinic v tratích Knížecí vrch, Fládnická, U Chlupa a U Kapličky s odrůdovou skladbou Sauvignon, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Tramín červený, Pálava, Rulandské modré a Zweigeltrebe.
