Vinařství Piálek & Jäger

Vinařství dvou kamarádů Kamila Piálka a Jardy Jägera navazuje na rodinné tradice od padesátých let minulého století. Filozofií malého vinařství je vyrábět co možná nejkvalitnější odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti a to v malých šaržích kolem 3.000 lahví. Celková roční výroba je přibližně 40.000 lahví. Vína jsou vyráběna za použití nejmodernějších technologií, ale kloubí se zde i zkušenosti a klasické postupy získané od předků. Vinařství nabízí širokou nabídku degustací především v degustačním sklepě v Novém Šaldorfě, ale například i zážitkovou gastronomii a propojení vín s dobrým jídlem.

všechny typy / všechny odrůdy

Charakteristika vinařství

Vinařství Piálek a Jäger patří mezi členy apelačního systému VOC Znojmo, kde má zařazeny všechny tři odrůdy – Veltlínské zelené, Sauvignon i Ryzlink rýnský. Mimo jiné vyrábí také moravské „grand cru“ Kravák. Kromě degustací přímo ve sklepích vinařství si můžete vychutnat jejich vína i v dobrých restauracích po celé České republice. Vína z vinařství Piálek a Jäger najdete i v podnicích oceněnými michelinskou hvězdou.

Vinařství vlastní vinici na znojemské Kraví hoře a pískovcové sklepy v Novém Šaldorfě a Dobšicích. Zde nabízí k ochutnání přívlastková odrůdová vína ze znojemské vinařské podoblasti, které vyrábí pouze v malých partiich a vždy v jedné šarži. Do nabídky vinařství patří vína apelace VOC Znojmo, sauvignon KRAVÁK, ale i například sladší vína jako Pálava či Rulandské šedé.


Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.