VINEA ZnojmoSpolečnost Vinea Znojmo byla založena v roce 1993 Ing. Mojmírem Vychodilem CSc. Od roku 2014 vede vinařství rukou pevnou i citlivou jeho dcera Monika Palaščáková.

Vinea vlastní 58 ha vinic v nejcenějších znojemských lokalitách jako je Kraví hora.
Všechna svá vína vyrábí z vlastních hroznů. O vinice pečují s nejvyšší péčí, protože hrozny jsou základem pro kvalitní víno. Vinice jsou vedeny v integrované produkci, která je výrazně šetrnější k životnímu prostředí.

Skrýt filtry
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsEnoteka
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductIsNew
  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductLastBottles
Druh vína

  • Více Méně Vinotrh.Filter.MoreFilters.ProductType
Zbytkový cukr  • Více Méně voleb zbytkový cukr
Odrůda
  • Více Méně odrůd
Vinařství

  • Více Méně vinařství
Jakost
  • Více Méně voleb pro jakost
Ocenění
  • Více Méně ocenění
Ročník
  • Více Méně ročníků
Zobrazit produkty

Charakteristika vinařství


V roce 1995 zakoupila firma Vinea kopaný sklep v Novém Šaldorfu. Sklep je vykopán v gotickém stylu, v pískovcové hornině obsahující vysoké množství jílovitých částic. Je dlouhý 65 m, má dvě souběžné chodby a sahá do hloubky až 20 m pod zemský povrch. V těchto místech se drží stálá roční teplota, která je vynikající pro zrání přívlastkových vín. Povrch sklepních stěn je pokryt ušlechtilou sklepní plísní Cladosporium cellare jenž tvoří černé povlaky na stěnách, sudech i archivních lahvích. Tato plíseň dokáže udržovat stejnoměrnou vlhkost ve sklepních prostorách. Při nadbytku vlhkosti naroste a pohltí vzdušnou vlhkost, v opačném případě vlhkost uvolňuje.

Později samozřejmě došlo k modernizaci sklepních prostor i výrobního zařízení. Byl pořízen nový šetrný mlýnkoodstopkovač, pneumatický horizontální lis a nerezové nádoby pro tvorbu vyšších hygienických standardů. Pro zrání vín využívají ve Vinea dubových i akátových dřevěných sudů. Vína kvasí velice pomalu díky nízkým sklepním teplotám. Dlouhým kvašením při nízkých teplotách dochází k tvorbě vyššího množství aromatických látek ve výsledném víně, a proto si pak můžete vychutnat vysoce aromatická, lehká a příjemně pitelná vína z nejlepších znojemských vinic.

Vinea Znojmo hospodaří na 58 ha vinic ve Znojemské vinohradnické oblasti v katastru několika vinařských obcí. Nejznámější je trať Kraví hora – obec Konice, která se řadí mezi nejlepší vinařské tratě na Znojemsku. Druhou viniční tratí je Načeratický kopec – Oblekovice.

Vinný sklep společnosti Vinea se nachází v Novém Šaldorfu, v prostředí vinných uliček, a ze kterého je nádherný výhled na vinice a další vinařské vesničky. Ve sklepě si můžete předem objednat řízenou degustací vín a posezením v příjemném prostředí společenské místnosti nad sklepem, která pojme až 30 osob.
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.