Frizzante Muškát moravský 2024 2024 | perlivé | suché
Svěží a aromatické

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché jemně perlivé víno odrůdy Muškát moravský, ročník 2024 s vinařství Ampelos. Svěžest jemného perlení je podtržena typickou výraznou aromatikou muškátu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8595643924605 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Muškát moravský |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2024 |
| Jakost: | perlivé |
| Alkohol: | 11,5 % |
| Šarže: | 2460 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | NaN g/100ml |
| Hodnota sachridů: | NaN g/100ml |
| Výživová hodnota: | NaN kJ/100ml, NaN kcal/100ml |


Je nejstarším šlechtitelským pracovištěm v České republice a jedním z nejstarších na světě. I v současné době pokračuje AMPELOS ve Vrbovci ve šlechtění. Zabývá se novošlechtěním odrůd révy vinné, které by byly ranné a dávaly hrozny s vysokou cukernatostí. Na pronajatých pozemcích AMPELOSU probíhá udržovací šlechtění 30 odrůd révy vinné.
