Znovín Znojmo

Kód kolekce: VIN.0252 První tři vzorky v této sadě vín jsou novinky představené Znovínem v rámci degustací Procházka časem. Atraktivní citrusové Veltlínské zelené 2018 vyniká harmonií vůně a chuti. Sylvánské zelené 2018 z viniční tratě Weinperky je odrůdově typické, s neutrálním aroma a tóny grepu v chuti. Veltlín i Sylvánské patří do populární řady Ledňáček říční, která těmito vzorky startuje svůj jubilejní pátý ročník. Za mimořádně vydařený vzorek považujeme polosuchý Ryzlink rýnský 2017 ps s bohatou chutí meruněk a vyzrálou, jakoby zaprášenou mineralitou. Druhou polovinu kolekce tvoří tři vzorky, které měly premiéru během posledního znovínského Putování po sklepích loni v listopadu. Těžko lze vynechat víno raritní odrůdy Modrý Janek, kdo z vás už měl možnost ji ochutnat? O něco víc známou odrůdou je Veritas, zde ve výběru z hroznů, který vás potěší čistým ovocně květinovým projevem. Líbivou tečkou je pak polosladký Muškát Ottonel s mohutnou a podmanivou vůní muškátu a černého rybízu. Nádherné víno s harmonickým odrůdovým charakterem.
985 Kč
vyprodáno

Obsah balení

2016 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Poznejte krásu a bohatost vůní a chutí atraktivního vína staré a u nás vzácně pěstované odrůdy Muškát Ottonel. Mohutná muškátová vůně okořeněná tóny po černém rybízu a citrusech ve Vás vyvolá touhu po první doušku. Po ochutnání oceníte komplexnost a harmonii chuťového projevu, příjemnou nasládlost zbytkového cukru i hravost jarně svěžích kyselin. Lákavá je příchuť po tropických plodech i voňavé vanilce. Toto víno Vás bude bavit až do poslední kapky. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo ovocným dezertům. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2017 | 0,75l | moravské zemské | ZNOVÍN ZNOJMO

Vychutnejte atraktivní víno raritní staré odrůdy Modrý Janek. Tato odrůda je zajímavá tím, že barva bobulí přechází v červenci ze zelené na modrou a v srpnu zpět na zelenou. Po přivonění objevíte příjemnou vůně po jablkách, meruňce a vanilce. V ústech zaujme čistotou, harmonií, minerálností i příjemně ovocnou příchutí. Toto jedinečné víno potěší zejména milovníky suchých vín. Můžete podávat například k vepřovému masu nebo kvalitním sýrům. Má velmi dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Vychutnejte si atraktivní víno vzácně pěstované odrůdy Veritas, která byla vyšlechtěna v roce 1963 na Šlechtitelské stanici vinařské ve Znojmě křížením odrůd Ryzlink červený x Bouvierův hrozen. Veritas z ročníku 2017 se vyznačuje příjemnou vůní po třešních, malinách a lučních květinách. V ústech oceníte čistotu a harmonii chuťového projevu i líbivou ovocnou příchuť připomínající vyzrálé broskve. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Víno má dobré předpoklady k archivaci.

detail vína
2017 | 0,75l | výběr z hroznů | ZNOVÍN ZNOJMO

Vychutnejte si překrásný polosuchý Ryzlink rýnský z romantických vinic Dívčího vrchu. Po přivonění se představí atraktivní vůní po rozinkách, medu a lučních květech. V ústech zaujme svou mohutností, čistotou a líbivou příchutí po kompotovaných meruňkách. Dlouhá dochuť je protknutá příjemnou minerálností. Můžete vychutnávat například k rybám, drůbeži nebo jemným sýrům. Víno má výborné předpoklady k archivaci. Víno přichází na trh již ověnčené mnoha úspěchy z místních i mezinárodních soutěží vín, z nichž jmenujme alespoň Zlatou medaili na Oenoforum 2018, bronzovou medaili na decanter 2018 Londýn nebo Zlatou medaili na Valtických vinných trzích 2018.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Po přivonění víno potěší nádhernou a bohatou vůní po tropickém ovoci. Zaznamenáte i odrůdově charakteristický projev po pražených mandlích a pepři. V chuti pohladí dokonalou harmonií, čistotou i příjemnou příchutí po vanilce a banánu. Můžete podávat například ke kuřecímu masu nebo rybám. Vychutnávejte jako mladé a svěží.

detail vína
2018 | 0,75l | pozdní sběr | ZNOVÍN ZNOJMO

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček. Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis). Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Víno zaujme atraktivní, svěží vůní po citrusech, angreštu a zelených banánech. V ústech potěší příjemnou příchutí po tropickém ovoci, růžovém grepu a sušených brusinkách. Osloví milovníky šťavnatých, dominantních vín s bohatým aromatickým i chuťovým projevem. Vychutnávejte jako mladé a svěží.

detail vína
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.