Cuvé 25

Cuvé 25

Vinařství OULEHLA
TAO.0040  |  suché  |  moravské zemské | 2017
303 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Výroční cuvée vzniklo v roce 2017 v Nových Bránicích u příležitosti 25. výroční založení rodinného vinařství Trpělka a Oulehla, a to scelením tří modrých odrůd, tradičně vysazovaných v Dolnokounické enklávě již od středověku: Modrý Portugal, Frankovka a Rulandské modré. Výroční cuvée je plné, dobře strukturované červené víno intenzivní rubínově-cihlové barvy s výraznou aromatickou stopou (višně, moruše, přezrálé červené třešně), s harmonicky komponovanými tříslovinami a svěží kyselinou. Ve finále se prosadí typický výraz kounického terroir - minerální až železité tóny a lehká sanilita. V dochuti dlouze doznívá ohnivě kořenitý, ale zároveň sametově hebký tón připomínající sušené švestky, spálené dřevo a skořici. Výroční cuvée je určeno k delšímu ležení na lahvi. Dá se očekávat postupné zvýrazňování dřevitých a kořenitých tónů a posílení expresivního charakteru příznačného pro burgundská červená vína, obohaceného o moravskou svěžest a vstřícnost.

Vinařství OULEHLA


Vinařství REGINA COELI je typické rodinné dvougenerační vinařství z Nových Bránic.

Vinařská obec Nové Bránice navazuje na vinařské město Dolní Kounice, kde se réva vinná pěstuje od roku 1181, kdy byl založen klášter Rosa coeli – Růže nebeská. 

Lahev z Vinařství Trpělka & Oulehla poznáte snadno podle etikety Regina coeli – Královna nebes.   Vinařství bylo založeno v roce 1991 a dnes hospodaří na 28 ha. Většina vinic leží v katastru Dolních Kounic. V roce 1993 bylo započato se stavbou klenutého sklepa a následně lisovny. S novým tisíciletím byla do sklepa instalována i nová technologie. 
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
TAO.0040
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
1560
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.