
Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
polosuché bílé víno odrůdy Sauvignon Blanc, 2025, VOC z vinařství Víno Vaněk. Aromatické víno s výrazným projevem angreštu, rybízu, broskví a černého bezu. Víno se vyznačuje vysokou kvalitou, mineralitou a typickým terroirem s ovocným profilem a svěží kyselinkou.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004525 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Sauvignon |
| Typ cukernatosti: | polosuché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 8,9 g/l |
| Kyseliny: | 6,8 g/l |
| Bezcukerný extrakt: | 24,4 g/l |
| Šarže: | 25/SGBL |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.80 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.60 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 299 kJ/100ml, 71 kcal/100ml |


Rodinné vinařství Jana Vaňka vzniklo v roce 1995.
V současnosti obhospodařuje a zpracovává hrozny z 4,5 ha vlastních vinic, které se nachází ve viničních tratích U sv. Urbana a Dívčí hora.
Filozofií vinařství je skloubit šetrné zpracování hroznů moderními technologiemi s následnou tradiční vinifikací vína a dřevěných sudech.
