Veltlínské zelené VOC 2025 | VOC Znojmo | suché

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, 2025, VOC z vinařství SIMENON. Typicky suché, pepřnaté víno s výraznou kořenitostí, mandlovými tóny a vyšší svěží kyselinkou, která mu dodává šťavnatost. Charakteristická je pro něj mineralita, tóny žlutého melounu či akátového medu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004471 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 2,3 g/l |
| Kyseliny: | 5,4 g/l |
| Šarže: | 2025-09 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Nad Sklepy |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.20 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.00 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 292.56 kJ/100ml, 69.88 kcal/100ml |


Vinařství Simenon, založené roku 2012, se v názvu odkázuje na jméno chvalovického rychtáře Simenona Numbrfuhna, který roku 1717 písemně stvrdil podmínky stanovené pro výčep vína Louckým klášterem.
Sklepní hospodářství se nachází ve vinařské obci Chvalovice na Znojemsku.
