Veltlínské zelené VOC 2025 | VOC Znojmo | suché

Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché bílé víno odrůdy Veltlínské zelené, 2025, VOC z vinařství Zemědělské družstvo Hodonice - Tasovické vinařství. Pepřnaté víno s výraznou kořenitostí, mandlovými tóny a vyšší svěží kyselinkou, která mu dodává šťavnatost. Charakteristická je pro něj mineralita, tóny žlutého melounu či akátového medu.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004549 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Veltlínské zelené |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 11 % |
| Zbytkový cukr: | 7,4 g/l |
| Kyseliny: | 5,9 g/l |
| Šarže: | 2509 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Skalka |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.70 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.50 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 278.17 kJ/100ml, 66.44 kcal/100ml |


Tasovické vinařství je součástí Zemědělského družstva Hodonice.
Celková rozloha vinic činí více než 100 hektarů ve viničních tratích Skalka v obci Krhovice, Kamenný vrch, Stará hora a Staré vinohrady v obci Tasovice. Tasovické vinařství zpracovává jen část produkce hroznů, zbytek je určen k prodeji.
