Cuvée Moje hlava

Cuvée Moje hlava

Vinařství LAHOFER
LAH.0256  |   |  moravské zemské | 2018
160 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Exkluzivní víno z limitované edice Cuvée Moje hlava bylo vyrobeno z odrůdy Ryzlink rýnský, jež vyrostla a dozrávala ve vinici U Hájku. Na pěstování hroznů, jejich sklizni i výrobě se během celého roku vlastníma rukama podíleli patroni hlav vinné révy v rámci projektu Mějte svoji hlavu. Nádherné babí léto přálo sběru a během slunečných dnů 12. a 13. října sami patroni nasbírali na 980 kbelíků hroznů, což odpovídá přibližně 4 940 kilogramům suroviny. Z ní pak ručně vylisovali šťávu s cukernatostí 20°NM, z které náš sklepmistr vytvořil typický znojemský rýňák svěží blýskavé zelenkavé barvy s charakteristickou vůní po lipovém květu a meruňce a šťavnatou ovocitou chutí doplněnou o pikantní kyselinku.

Vinařství LAHOFER

Vinařství LAHOFER je jedním z největších pěstitelů vinné révy
v České republice.

Spolu s firmou Vinice LAHOFER obhospodařuje 430 hektarů třeba na tratích Babičák, U Hájku, Volné pole, Waldberg či Lampelberg. Právě tam umístilo Vinařství LAHOFER vinařský program „Mějte svoji hlavu“. LAHOFER se stará i o Rajskou vinici na historických terasách pod chrámem svatého Mikuláše nedaleko centra Znojma.

Skladba vinic zahrnuje prakticky všechny hlavní odrůdy vinné révy pěstované ve střední Evropě. Převládá Veltlínské zelené (16%), Ryzlink rýnský (13%), Müller Thurgau (10%), Rulandské bílé, Sauvignon, Muškát moravský, Rulandské šedé, Ryzlink vlašský, Neburské, Tramín červený a Pálava. Ve vinicích jsou ale i méně známé odrůdy jako Kerner, Dornfelder, Blauburger či Alibernet.

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12 %
Zbytkový cukr
5,7 g/l
Kyseliny
6,6 g/l
ID produktu
LAH.0256
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
20 °NM
Doba archivace
3 - 5
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
12518
Vinařská oblast
Dobšice u Znojma
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.