Dekadence 2019

Dekadence 2019

Martin Vajčner | vinařství
VAJ.0015  |  suché  |  moravské zemské | 2019
407 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Naturální červené víno odrůdy Rulandské modré. Dlouhodobá macerace hroznů v amfoře je znát nejen ve výrazné čisté vůni, ale především ve velmi koncentrované a dlouhotrvající chuti. Chuť je příjemná, hladká až smetanová. Líbivá tříslovinka přináší do jinak kompotově - ovocného projevu kořenitost a nemalou dávku energie. Zakončení chuťově dlouhého vjemu nese odkaz na zrání v dubovém sudu. Karamelově - kávové tóny ukončují intenzivní chuťový zážitek. Víno působí vyrovnaně, harmonicky, a je výborně pitelné i přes svůj mladý věk. Ve sklenici se krásně otevírá. Vhodné k archivaci. Na etiketě je použito dílo od znojemského umělce Karla Halouzky. Vyrobeno kachetinskou metodou z hroznů z viniční tratě Staré vinice v Havraníkách - podoblast Znojemská. Hrozny šlapány nohama. Víno spontánně kvasilo a zrálo 7 měsíců společně se slupkami a třapinami v hliněné amfoře vyrobené z poštorenské keramické hlíny. Víno následně zrálo na hrubých kvasnicích v dubovém sudu. U vína proběhlo jablečno-mléčné odbourání kyselin a není čiřeno ani filtrováno. Bez přídavku síry.

Martin Vajčner | vinařství

Přírodní vína mladého znojemského vinaře Martina Vajčnera
jste mohli v letech 2016 - 18 ochutnat pod značkou NAVAJN.

V roce 2019 přichází s projektem vlastního vinařství. Vína aktuálního vinařského ročníku 2018 už můžete ochutnat pod jeho novou privátní značkou Martin Vajčner | vinařství.

Ve svém vlastním vinařství upevnil a posílil filozofii a styl výroby přírodních vín z ekologicky udržovaných vinic, k čemuž sám uvádí: „Zaměřuji se na výrobu vín, ze kterých je čitelná oblast, odkud hrozny pocházejí. Příroda sama určuje, jak budou vína ve výsledku chutnat, proto minimalizuji zásahy ve sklepě. Škála barev, chutí i vůní je tak velmi pestrá a zábavná. Zároveň se snažím, aby má činnost byla v souladu s přírodou i ve vinicích, kde využívám pouze biologické postřiky. Jako základ preventivní ochrany révy považuji především kvalitně provedené zelené práce.“
 


 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
VAJ.0015
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
10/19
Vinařská oblast
Havraníky
Viniční trať
Staré vinice
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.