GRYLLUS

GRYLLUS

Vinařství Špalek
SPA.0040  |  suché  |  známkové | 2013
270 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Červené cuvée odrůd Zweigeltrebe, Svatovavřinecké a Cabernet Sauvignon. Hrozny pochází z vlastních vinic ve vybraných teplých polohách, kde se ve velké míře vyhřívají cvrčci (Gryllus). Odtud název tohoto jedinečného vína. Po vyzrání v sudech barrique byl vybrán ten nejlepší poměr výše zmiňovaných odrůd tak, aby víno splňovalo ta nejvyšší očekávání.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
13 %
Zbytkový cukr
0,5 g/l
Kyseliny
5,3 g/l
ID produktu
SPA.0040
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
105G1-14/30
Číslo šarže
1313
Vinařská oblast
Nový Šaldorf
Viniční trať
Kraví hora
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.