PRAGUE REGIONAL CHAMPION
Nejvýše hodnocené víno regionu obdrží titul Prague Regional Champion. Pro udělení tohoto titulu je třeba, aby se zúčastnilo alespoň 6 vín z příslušného regionu. Pořadatel může regiony podle potřeby sloučit.
Více informací
ŠALER

ŠALER

Vinařství Špalek
SPA.0011  |  sladké  |  likérové | 2010
200 Kč
vyprodáno

Popis produktu

Cuvée odrůd Portugal Modrý a Frankovka. Víno rubínově červené. barvy, s vůní nakládaných višní, sladkou karamelovou chutí a dlouhou dochutí. Doporučujeme: vychlazený může být i jako aperitiv,lépe jako digestiv s kouskem sýra s modrou plísní.Dá se použít i k dochucení jemných omáček, paštik a k výrobě sladkých řezů.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).
 

Analytika

Objem
0,5 l
Alkohol
16 %
Zbytkový cukr
89,5 g/l
Kyseliny
6,5 g/l
ID produktu
SPA.0011
Bezcukerný extrakt
14,2 g/l
Cukernatost hroznů
20 °NM
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ne
Hrozny sbírány
16.10.2010
Evidenční č.j.
Číslo šarže
2110
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.