Svatováclavské víno 2019

Svatováclavské víno 2019

Vinařství Špalek
SPA.0093  |  suché  |  moravské zemské | 2019
165 Kč
vyprodáno

Popis produktu

První mladé červené víno nového vinařského ročníku 2019 z Vinařství ŠPALEK je suché Zweigeltrebe s názvem Svatováclavské víno. Hrozny na toto mladé víno byly totiž sbírány 28.9.2019 na svátek svatého Václava, jak je u Špalků zvykem. Víno má zářivou rubínovou barvu a vůni čerstvých ostružin. Chuť je svěží, mladistvá s výrazným projevem červeného ovoce a příjemnou kyselinou.

Vinařství Špalek

Vinařství Špalek je rodinným vinařstvím, které od roku 1970 vede František Špalek, syn Josefa Špalka, který do Nového Šaldorfa přišel v roce 1945 z Valašska.

Skutečný rozvoj zažilo vinařství až po roce 1989, kdy stát konečně povolil soukromě podnikat. Kromě manželky Marty jsou výraznými posilami rodinného vinařství také synové Petr Ilgner a Marek Špalek. Oba dva vinařství vystudovali a mají za sebou bohaté zahraniční zkušenosti.

Vinařství Špalek patří posledních dvacet let mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Toto rodinné vinařství je známo především díky výrobě nejrůznějších specialit: Šaler (likérové víno), Sur lie (víno na kvasnicích), Edelspitz (víno vyrobené technologií 19. století), Barrique (víno zrající v dubových sudech) a Gryllus (rodinná značka pro prestižní cuvée).

Analytika

Objem
0,75 l
Alkohol
12,5 %
Zbytkový cukr
Kyseliny
ID produktu
SPA.0093
Bezcukerný extrakt
Cukernatost hroznů
Doba archivace
Podávat vychlazené na
Obsahuje oxid siřičitý
Ano
Hrozny sbírány
Evidenční č.j.
Číslo šarže
3019
Vinařská oblast
Viniční trať
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.