
Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
suché bílé víno odrůdy Sauvignon, 2025, VOC z vinařství SIMENON. Aromatické víno s výrazným projevem angreštu, rybízu, broskví a černého bezu. Víno se vyznačuje vysokou kvalitou, mineralitou a typickým terroirem, často s ovocným profilem a svěží kyselinkou.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 2000000004464 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Sauvignon |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 1,7 g/l |
| Kyseliny: | 6,4 g/l |
| Šarže: | 2025-04 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Dívčí hora |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.10 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 0.90 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 292.16 kJ/100ml, 69.78 kcal/100ml |


Vinařství Simenon, založené roku 2012, se v názvu odkázuje na jméno chvalovického rychtáře Simenona Numbrfuhna, který roku 1717 písemně stvrdil podmínky stanovené pro výčep vína Louckým klášterem.
Sklepní hospodářství se nachází ve vinařské obci Chvalovice na Znojemsku.
