
Nejkomplexnější nabídka vín
ze Znojemské vinařské podoblasti

95% vína máme skladem
nákup už od jedné lahve

Více než 800 vín
z více než 30 vinařství

Rychlé a bezpečné dodání
přímo na vaši adresu
Suché bílé víno odrůda Sauvignon, 2025, VOC z Vinařství rodiny Špalkovy. Aromatické víno s výrazným projevem angreštu, rybízu, broskví a černého bezu. Víno se vyznačuje vysokou kvalitou, mineralitou a typickým terroirem, často s ovocným profilem a svěží kyselinkou.
Doplňkové parametry
| Kategorie: | Nabídka vín |
|---|---|
| Hmotnost: | 1 kg |
| EAN: | 8595620904255 |
| Druh vína: | bílé víno |
| Odrůda: | Sauvignon |
| Typ cukernatosti: | suché |
| Ročník: | 2025 |
| Jakost: | VOC |
| Alkohol: | 12 % |
| Zbytkový cukr: | 2,9 g/l |
| Kyseliny: | 5,6 g/l |
| Šarže: | 425 |
| Vinařská oblast: | Morava |
| Viniční trať: | Kraví hora |
| Obsahuje oxid siřičitý: | Ano |
| Objem: | 0,75 l |
| Hodnota cukrů: | 0.20 g/100ml |
| Hodnota sachridů: | 1.00 g/100ml |
| Výživová hodnota: | 292.56 kJ/100ml, 69.88 kcal/100ml |


Vinařství Špalek patří mezi stálice na tuzemské vinařské scéně. Rodinné vinařství hospodaří v přísném bio režimu na 12 ha vinic na Kraví hoře u Znojma. V Novém Šaldorfě vlastní několik stovky let starých sklepů vyhloubených v tamním unikátním pískovci.
