AWC Vienna - výsledky světové soutěže vín

AWC Vienna - výsledky světové soutěže vín

 
Na letošním devátém ročníku největší světové soutěže vín, AWC Vienna, získali moravští vinaři 43 zlatých, 141 stříbrných medailí a 100 diplomů.

Zlatých medailí si letos naši vinaři vysloužili o 13 více než v loňském roce, což představuje jeden z největších kvalitativních skoků v mezinárodním hodnocení vín a jeden z nejvýznamnějších mezinárodních úspěchů našeho vinařství vůbec. V konkurenci 12 352 vín z celého světa se o medailová ocenění ucházelo 347 vín 55 moravských a českých vinařství. Medaili nebo čestný diplom za mimořádnou kvalitu představeného vína tak získalo přes 80 % přihlášených vzorků z České republiky.
"Důležité ale je, že se zvyšuje procento oceněných vín z Moravy a Čech a že přibývá vín, která porotci vnímají jako světovou špičku,“ komentoval medailovou nadílku Ing. Pavel Krška, který účast našich vín ve Vídni organizačně zajišťoval a zároveň zasedl v komisi jako jeden z odborných porotců.

Výsledky soutěže budou oficiálně vyhlášeny a ceny vítězným vinařstvím předány na gala večeru výstavy AWC Vienna, který se bude konat 26. října 2014 ve velkém sále radnice ve Vídni.

Na AWC Vienna přeberou skvělé ceny i vinaři ze Znojemska. Jejich oceněná vína máte možnost ochutnat již dnes. Náš e-shop pro Vás sestavit speciální kolekci vín oceněných právě na této prestižní soutěži. Kolekci AWC Vienna si můžete prohlédnout a koupit zde.


Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.