DomůO víně Magazín Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

Označení VOC Znojmo má 20 nových vín

VOC Znojmo se rozrostlo o 20 nových vín s označením vín originální certifikace. Rozhodla o tom komise degustátorů na středečním zatřiďování vín, které probíhalo v prostorách Louckého kláštera ve Znojmě. Z 23 přihlášených vín jich 20 obdrží pásku VOC Znojmo.

Všechna tato vína mohou premiérově ochutnat návštěvníci Znojemského historického vinobraní na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny. Dvě vína prošla finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady. Tu spolek VOC Znojmo milovníkům vína představí letos na podzim.

Pásku VOC Znojmo po středečním zatřiďování ponese 20 nových vín. Nejvíce je vín odrůdy Ryzlink rýnský (7), dále Veltlínské zelené (6), Sauvignon (5) a dvě cuvée. „Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela. „Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži,“ dodává Koudela. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Drtivá většina zatřiďovaných vín jsou vždy vína aktuálního ročníku, letos tedy ročníku 2015. Nově zatříděná vína VOC Znojmo budou moci milovníci vína ochutnat na Znojemském historickém vinobraní – v pátek 16. září a v sobotu 17. září na scéně VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny.
 
Pro vinaře VOC Znojmo znamenalo středeční zatřiďování ale také jeden velký mezník – finálním rozhodnutím o zařazení do tzv. Královské řady prošla dvě vína odrůdy Ryzlink rýnský  ročníku 2013 – jedno od Vinařství Waldberg Vrbovec a jedno od Znovínu Znojmo. Myšlenka Královské řady vznikla s cílem ukázat potenciál zrání vína na lahvi a o jejich finálním zatřídění rozhodují dvojí komise. Na trh můžou být tato vína uvedená nejdříve 33 měsíců po od data ověření sběru hroznů. „Ryzlinky z Královské řady už patří do tzv. Velkých vín. Opravdu půjde o jedinečná a TOP vína světové kvality. Jejich uvedení na trh a s tím spojenou kampaň chystáme letos na podzim,“ dodává Koudela.
 
Pro vína, která mají dostat označení VOC, platí striktní pravidla. Ještě přísnější, než jaká definuje zákon.  Označení VOC však cílí v první řadě na spotřebitele, který má díky tomuto označení jistotu, že si kupuje opravdu kvalitní víno, které je typické pro danou oblast. Pro Znojemsko jsou to vína odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, případně jejich cuvéé. Aby ve vínech ještě více vynikl terroir a vína tak byla ještě charakterističtější pro Znojemsko, musela mít zatřiďovaná vína zbytkový cukr maximálně 15 gramů na litr. Právě nižší obsah cukru dává vínu ještě typičtější charakterové vlastnosti. Zatřiďování vín do apelačního systému VOC Znojmo probíhá vždy 2x ročně – v dubnu a srpnu.
 
ZATŘÍDĚNÁ VÍNA 24. 8. 2016:

Ing. Josef Dobrovolný – Vinný sklep
Sauvignon
Ryzlink rýnský
Veltlínské zelené (2 šarže)
 
Vinařství LAHOFER, a.s.
Sauvignon
Ryzlink rýnský (2 šarže)
 
Vinařství rodiny Špalkovy
Ryzlink rýnský
Veltlínské zelené
 
VINAŘSTVÍ WALDBERG VRBOVEC s.r.o.
Ryzlink rýnský
Cuvée Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský 
 
Vinné sklepy Lechovice, spol. s r.o.
Veltlínské zelené
 
VINICE - HNANICE s.r.o.
Sauvignon
Ryzlink rýnský
Veltlínské zelené
Cuvée Terasy
 
VINAŘSTVÍ HANZEL
Sauvignon
Ryzlink rýnský
Veltlínské zelené
 
AMPELOS, ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ ZNOJMO, s.r.o.
Sauvignon


Všechna nová vína s označením VOC Znojmo budou v nabídce Vinotrh.cz v průběhu září 2016!

Celou tiskovou zprávu sdružení VOC Znojmo z aktuálního zatřiďování, ze které čerpá i tento text, si můžete přečíst ZDE.
x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.