Salon vín ČR - vítěz soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014

Salon vín ČR - vítěz soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014

Třetí ročník soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL 2014 má své vítěze!
Široká veřejnost hlasovala až do konce září a absolutním vítězem zvolila valtický Salon vín České republiky.
Do Salonu vín se každoročně probojují také vynikající vína ze Znojemské vinařské podoblasti. Některá z nich můžete koupit přímo v našem e-shopu!

V katergorii TOP vinařský cíl 2014 - restaurace zvítězil Moravský sklípek v Šatově na Znojemsku.
Do vinařských oblastí České republiky míří každoročně miliony návštěvníků, kteří si chtějí vychutnat víno přímo v místě, kde vzniká, kde se na vinohradech urodily hrozny a kde je vinař zpracoval a předal jim svůj osobitý rukopis. Názory lidí, kteří na jižní Moravu zavítají a rádi se tam vracejí, jsou to nejdůležitější. Návštěvníci si svými hlasy mohli vybrat toho nejlepšího. „Jsme rádi, že nám návštěvníci v rámci soutěže TOP VINAŘSKÝ CÍL pomáhají zviditelnit ta nejkvalitnější zařízení. Propagace certifikovaných zařízení poskytujících služby cestovatelům za moravskými a českými víny je naším prioritním cílem," řekl ředitel Vinařského institutu ing. Petr Psotka.

Absolutním vítězem, tedy s největším počtem hlasů, zvítězila degustační expozice Salonu vín České republiky na zámku ve Valticích. Zde je prezentováno sto nejlepších vín z celé České republiky, vybraných pro daný rok v soutěži Salon vín – národní soutěž vín ČR. Návštěvníci si mohou vybrat z některého typu degustačních programů a prezentovaná vína si také zakoupit. Součástí expozice je také naučná expozice o odrůdách révy a historii vinařství u nás a také „Síň slávy“ našeho vinařství. „Výsledkem jsme nadšeni. Je vidět, že naše mnohaleté úsilí se vyplácí a lidé z celé České republiky i ze zahraničí si k nám nacházejí cestu, aby ochutnali to nejlepší z našich vinic,“ komentuje vítězství ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, které Salon vín organizuje.

Soutěž TOP vinařský cíl probíhá letos potřetí, organizuje ji Vinařský Institut ve spolupráci s odborným partnerem Národním vinařským centrem.
Celkem bylo uděleno 11 389 platných soutěžních hlasů, což je více než trojnásobek loňského počtu.

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.