Vinotrh prezentuje vína oceněná na soutěžích doma i v zahraničí

Vinotrh prezentuje vína oceněná na soutěžích doma i v zahraničí

V našem e-shopu nabízíme nejen vína oblíbená laickou veřejností, ale také pravidelně oceňovaná odborníky na domácích i zahraničních soutěžích vín.

Pro určitou přehlednost jsme se rozhodli prezentovat u jednotlivých lahví ocenění z těchto vybraných, široce uznávaných soutěží.
Více o každé ze soutěží se dozvíte v jednotlivých článcích v sekci Recenze.
Přehled vinařských soutěží, jejichž ocenění uvádí Vinotrh u vín ve své nabídce:

1. AWC Vienna
Největší oficiálně pořádaná soutěž vína na světě se koná každoročně v rakouské Vídni. Díky striktním pravidlům slepého testování je účast na soutěži výzvou pro všechna vinařství na světě. Vína oceněná v této soutěži nesou kriteria nejvyššího standardu a splňují nejnáročnější  požadavky na kvalitu vína.

2. The Decanter World Wine Awards (DWWA)
Soutěž vín Decanter je významná nejen svých světovým rozsahem, ale také vlivem, které má její ocenění na hodnotu vína na trhu. Vína v této soutěži vybírá porota mezinárodních expertů. Letošní ceny vítězům byly předány v průběhu slavnostího ceremoniálu dne 24. června v Londýně.

3. The San Francisco International Wine Competittion
Největší a nedůležitější výstava vín v Americe se koná každoročně v půlce června v San Franciscu. Porota složená z prestižních amerických expertů rozhoduje na základě slepého ochutnávání vín.

4. Salon Vín České republiky
Salon vín České republiky je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku ve Valticích.

5. Wine & Degustation – medaile z Grand Testu
Víno oceněné takovouto medailí prošlo některou z degustací časopisu WINE & Degustation a bylo ve velké konkurenci oceněno náročnou degustační komisí časopisu jako jedno z nejlepších vín v dané kategorii, které si na našem trhu můžete koupit.

6. Le Mondial du Rose
Mondial du Rosé je mezinárodní soutěž vín zaměřená na růžová vína. Jejím organizátorem je francouzská EURL Oenologues de France. Soutěž se koná každý rok v březnu v Cannes, Provence.

7. Mundus Vini
Mezinárodní soutěž vín založená roku 2001. Cílem soutěže je poukázat na kvalitní vína pro marketingové účely. Soutěž se koná dvakrát ročně. Letos jsou výsledky hodnocení prezentovány na mezinárodních vinařských veletrzích ProWine China v Šanghaji a na Forum Vini v Mnichově.

8. Oenoforum
Česká mezinárodní soutěž se speciálním oceněním vín v odrůdě Sauvignon, dříve známá jako Sauvignonforum. Soutěž je pořádána Svazem vinařů České republiky pod záštitou mezinárodní organizace pro révu a víno OIV. Letos v červnu se soutěž konala přímo ve Znojmě.

9. Prague Wine Trophy
PRAGUE WINE TROPHY je mezinárodní soutěž vín určená pro vína z vinařských regionů z celého světa. Jde co do počtu hodnocených vzorků největší soutěž vín v České republice. Pořadatelem soutěže je časopis Víno Revue. Hodnocení vín probíhá ve čtyřech kolech, kdy jsou hodnocená vína rozdělena do celkem 32 kategorií, v každém kole se hodnotí 8 odrůd.

10. WEINparade Poysdorf
Největší lokální soutěž vín z rakouského Weinviertelu, České republiky a Slovenska se koná každoročně na začátku léta ve vinařské obci Poysdorf, vzdálené jen 55 km od Znojma.

11. Národní soutěž vín - Znojemská podoblast
Národní soutěž vín je nejvyšší oficiální soutěží vín v ČR a slouží jako jasná a nezpochybnitelná garance mimořádné kvality oceněných vín. Zcela ojedinělý systém Národní soutěže vín díky vícekolovému hodnocení postupně vyzdvihuje ta nejlepší vína v kategoriích bílá suchá a polosuchá vína, bílá polosladká vína, sladká vína, růžová vína, červená suchá a polosuchá vína, červená polosladká vína a sekty.Národní soutěž vín se skládá ze tří stupňů. Základní kola probíhají v jednotlivých vinařských podoblastech a jejich smyslem je nominovat úspěšná vína do 1. už celostátního kola soutěže. Z jednotlivých nominačních kol všech čtyř podoblastí na Moravě a z oblasti Čechy se tedy sestaví účastníci 1. kola Národní soutěže vín. Tato vína se ohodnotí na sklonku listopadu a prosince a do 2. finálového kola postoupí 200 vín. 2. kolo proběhne v polovině ledna a rozhodne o vítězi (Šampionu) celé soutěže, vítězích jednotlivých kategorií a o složení Salonu vín ČR.

12. FESTWINE
Mezinárodní soutěž vín pořádaná Vinnou galerií v Brně.

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.