Piješ, co kážeš?

Piješ, co kážeš?

14. 10.  2017, Znojmo

text: Petra Pokorná, Vinotrh.cz

„Kážeš víno a piješ vodu,“ kontrují moji nejaktivnější hejtři* v reakci na příliš čirou tekutinu ve skleničce na fotce, kterou jsem vyprovázela do světa letošní Svatomartinská vína. Prvotní nadšení, že mou práci někdo takto důkladně sleduje, střídá nejistý pocit provinění. Jako takhle, hele, v té skleničce je opravdu voda.


Prohřešek, nad kterým se místní maximálně pousmějí, mě přivedl k zamyšlení jak křehká je zákaznická důvěra. Co je větší zlo, když je reklama navoněná zdechlina (a že jí je kolem nás většina) nebo když se dobrý produkt shodí amatérskou prezentací (a že jí je ve vinařství stále hodně)? Garantovat vám můžu jedno, byť to vypadá jako hamletovská otázka, místní vinaře a jejich poctivě vybudovanou reputaci to nerozhodí. A já přece nebudu pít, když řídím :).

Ironickou shodou okolností jsem kontroverzní snímek s vodou vypustila do světa stejný týden, jaký jsme spustili společnou soutěž s minerální vodou k vínu Korunní.
Prosím vás, kdo ještě nehrál, určitě si zahrajte, hraje se až do konce listopadu. Kromě našich tradičních vinařských cen můžete vyhrát i krásnou karafu na vodu k vínu značky Luigi Bormiolli.
Když už nikdo, kolegové z marketingu Korunní mé nasazení pro vodu jistě ocení, doufám! :)


Korunu případu „Piješ, co kážeš“ ovšem nenasadila Korunní, ale absurdně komická rána z nelítostného digitálního světa. Když jsem si ten den promazávala textovky upozorňující na příchod mailu, zobrazil se mi předmět mého vlastního svatomartinského newsletteru se zvracejícím smajlíkem místo piktogramu skleničky (??!?!) :)))  Omluvu všem, jejichž mobily pracují s piktogramy podobným způsobem. Prosím, zůstaňte dál věrni mému kázání, co dobrého pít.  A k vínu vždycky vodu, děcka!!


*Hejtr … slovo vzniklo z anglického hate, což znamená nenávidět nebo nemít rád. Hejtři se vyskytují hlavně na internetových diskusních fórech, říká se jim také trollové. Přestože hejtování je vlastně více či méně sofistikované nadávání na cokoliv, není od věci věnovat hejtrům pozornost. Občas můžou kápnout na chybu, kterou jste sami přehlédli!

Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.