Rady ptáka Lahváka

Rady ptáka Lahváka

28. 12. 2016, Znojmo

text: Petra Pokorná, Vinotrh.cz

Zaujmout, inspirovat, představit, poradit, pomoct, pobavit, přesvědčit, prodat a přidat. Moje práce pro vás každý den.
Můžeš jít na e-shop a cítit se, jako že jdeš do krámu, kde to znáš? Můžeš otevřít mail jen kvůli vzpomínce na cinkání skleniček v horkém letním podvečeru před moravským sklípkem? Tady ano. A o to jde!

Ze začátku jsem tomu moc nevěřila. Sama bych víno přes internet kupovala jen neochotně a s nedůvěrou. Vaše důvěra mě ale přesvědčuje o opaku. Nebo … blbost, vy už znojemský vína dávno máte rádi a já se jen vezu :).

Prostě, produkt je dobrej. Skvělej. Služba je jasná, nejširší nabídka vín výhradně ze znojemské vinařské podoblasti pod jednou střechou. A teď jen zmáknout ten poutavý servis. Něco jako Láďa Hruška, seriózní rádce a lidový koumák, jehož vychytávky nám usnadní život a osobitý šarm zlepší náladu? Brigdet Jonesová zkřížená s Carrie Bradshawovou nebo raději s Jitkou Schneiderovou, ta je taky ze Znojma?!

Ne, líp, Horst Fuchs! Wikipedie: „Pro Horsta Fuchse je typické okázalé vystupování, výrazné oblečení většinou modré barvy, náušnice, mnoho prstenů, brýle s tónovanými skly a schopnost snadno a lehce mluvit o prodávaném předmětu. Jeho reklamy se vyznačují značným množstvím jakýchsi praktických zkoušek kvalit prodávaného výrobku, např. smažení vajíček na karosérii auta ošetřené speciálním přípravkem.“ Bomba! Co bych pro vás neudělala!

Svým nadšením pro neotřelou prezentaci znojemských vín se mi podařilo v průběhu uplynulého roku nakazit celou rodinu. Moje podobně kreativní dcera například využila motiv lahve v příspěvku do výtvarné soutěže k 790. výroční královského města Znojma. Nechápu, jak nemohla s řekou Dyjí vytékající z lahve od vína v prudkém zákrutu kolem Rotundy, nad níž krouží lahvovití ptáci, postoupit ze základního kola. Já byla nadšená! Motiv okřídlené lahve jsem si každopádně uschovala. Kdyby mi došla témata z vinařského života, přejmenuji tento blog na Rady ptáka Lahváka. Jsme národ kutilů, mohlo by to mít úspěch!

Další z řady mých zbytečných kreativních nápadů, asi nevyužiju jinde než v tomto silvestrovském blogu … ale uznejte, že by mi to na našem znojemském Vinobusu slušelo! :))

 

 

PS: Tento chaotický příspěvek je to tom, jak ráda pro vás Vinotrh.cz připravuji :)

PPS: Veselého Silvestra a těším se s novými víny v novém roce!


Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.