DomůO víně Blog Suchej únor v suchým Salonu

Suchej únor v suchým Salonu

Suchej únor v suchým Salonu

1.  2.  2017, Znojmo

text: Petra Pokorná, Vinotrh.cz


Kdybych zvládala Twitter, vyslala bych určitě dneska do světa nějakej pěkně suchej tweet.


Podívejte, jednou je jasný, že moc chlastu škodí. My, co děláme s alkoholem, o tom víme své. Třeskutě vtipné glosy ke kampani Suchej únor tím pádem nejsou zrovna na místě. Pokud byste snad nevěděli, Suchej únor je poměrně smysluplně vystavěná kampaň, která nabádá české muže (a vlastně i ženy), aby zkusili celý únor nepít žádný alkohol. Věřím, že mnozí účastníci musí zírat, jak dobře se žije bez vlivu. Nehledě na ničivý propad v prodejích číslech Vinotrh.cz vám schvaluji si něco takového vyzkoušet.

Mnohem víc bych ale, pokud už se máme bavit o zdravém životním stylu, doporučila pít střídmě a s mírou. Prostě tak nějak odpovědně.
Pravidla bezpečného pití najdete v mnoha zpracováních napříč internetem. Mě se líbí třeba ta na alkoholpodkontrolou.cz.
Nechcete-li ztrácet čas gůglením, ani se vzdávat své oblíbené sklenky vína (nejlépe k večeři!), zjednodušené pravidlo pro víno je:
  • pánové maximálně 4 deci denně
  • dámy nejvíce 2 deci denně
Vemte to takto, při degustačním vzorku o objemu 0,5 dcl to nebrání docela pěkné ochutnávce. A jednou nebo dvakrát do týdne vynechejte! :-)

Nenapravitelným rebelům nabízím alternativní řešení Suchýho únoru: návštěvu Salonu vín ČR. Nová expozice pro rok 2017 se otevírá právě začátkem února. A pozor, v souladu s pevně danými pravidly pro koncepci Salonu, je zde většina vín suchých! :-)  Jestli dobře počítám (kompletní výsledky Salonu vín najdete v této tabulce), tak polosuchých a suchých vín je v něm 63 z celkového počtu 100.

Kdo se do Valtic jen tak nedostane, reprezentativní vzorek letošního Salonu ochutnáte i v našich nejnovějších kolekcích Zlatý Salon a Stříbrný Salon.
 

PS: Pánové ze Suchýho února, pěkná akce, večer se pokusím zamyslet!!


x
Vinotrh

POTVRZENÍ VĚKU

Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu.
Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.
ano, bylo
ne, nebylo
Bohužel, k návštěvě těchto stránek musíte mít věk, který odpovídá zákonné věkové hranici pro konzumaci alkoholu.